یکپارچگی جهانی مجازی و جهان واقعی با فناوری Cyberverse هوآوی

به گزارش سارا نوشت، فناوری Cyberverse یک تکنولوژی پیشرفته و نوآورانه است که دنیای مجازی را با دنیای واقعی ادغام می کند و کاربران با استفاده از این فناوری در گوشی های هوشمند هوآوی می توانند دنیای جدید با جزئیات جذاب و کامل تر را تجربه کنند.

یکپارچگی جهانی مجازی و جهان واقعی با فناوری Cyberverse هوآوی

در بسکمک از داستان های علمی تخیلی خوانده ایم که در آینده بشر با پیشرفت های تکنولوژیک تصویری، محدودیت های زمان و مکان را از بین برده و از این راه به تجربیات جدیدی دست پیدا می کند که با تجربیات قبلی آن قابل مقایسه نیست و جهانی جدیدی را به ارمغان می آورد. هم اکنون به نظر می رسد که این جهان جدید در حال تحقق است و هوآوی در کنفرانس HDC 2019 خود گوشه ای از آن را تحت عنوان تکنولوژی Cyberverse به ما نشان داده است.

مراسم HDC امسال در مرکز Songshan Lake هوآوی، میزبان یک اتفاق مهم بود. لیو وِی، مدیر ارشد بخش دوربین های شرکت Huawei فناوری منحصر به فردی را با نام Cyberverse که برای کشف جهانیی جدید طراحی شده است معرفی کرد. به گفته لیو وی، فناوری Cyberverse یک تکنولوژی پیشرفته و نوآورانه است که جهانی مجازی را با واقعیت جلوی چشمان ما ادغام می کند.

کاربران با استفاده از Cyberverse در گوشی های هوشمند شرکت هوآوی، این امکان را به دست می آورند که با استفاده از محاسبات دقیق مکانی، تجربه تعاملی و بصری جذابی را برای اولین بار تجربه نمایند.

لیو وی یکی از برجسته ترین مهندسان بخش دوربین هوآوی است که در دوربین های دوگانه نسل نخست تا جدیدترین پرچمداران مانند Huawei P30 Pro، نقش مهمی را ایفا کرده است. به گفته او به دلیل پیشرفت های چشمگیر در توسعه دوربین گوشی های هوشمند، قابلیت های گوشی های موبایل برای حس و به نمایش گذاشتن یک جهان جالب تر در حال تحول است.

Cyberverse با بهره گیری از نقشه های سه بعدی، محاسبات مکانی در کنار بهره گیری از معماری 5G، یک جهانی مجازی یکپارچه شده با واقعیت حقیقی را با خدماتی جدید ارائه می دهد. به علاوه تمام محاسبات سناریوهای مکانی در Cyberverse، دقت موقعیت یابی گوشی هوشمند را دقیق تر کرده و کاربران می توانند جهت یابی با حاشیه خطای کمتر از یک درجه را تجربه نمایند.

با تکیه بر این دقت بسیار بالای مکان یابی و جهت گیری، ادغام یکپارچه جهانی واقعی و جهانی مجازی امکان پذیر می شود. Cyberverse برای درک بهتر سناریوهای پیش روی خود از تکنیک های یادگیری عمیق برای تجزیه و تحلیل اطلاعات موقعیت جغرافیایی استفاده می کند؛ به این ترتیب توانایی گوشی موبایل در شناسایی دقیق محیط های فیزیکی و اشیا را بهبود می بخشد. بخش HDMAP در Cyberverse با شناسایی اتوماتیک ویژگی های محیط اطراف می تواند به سرعت نقشه های چند بعدی را با استفاده از چند منبع ترسیم کند.

این عملکرد، Cyberverse را قادر می سازد تا با کسب اطلاعات دقیق از محیط اطراف به صورت سه بعدی، بدون اتلاف وقت نمای مجازی را با محیط واقعی ترکیب کرده و با رندر همه جانبه، تصاویری واقعی و واضح را با جزئیات جدید نمایش دهد. هوآوی با رونمایی از Cyberverse جهانی جدیدی را معرفی می کند که آمیخته ای از واقعیت و داده های دیجیتالی و مجازی است.

هوآوی در این زمینه توسعه دهندگان را فراموش نکرد. این شرکت می داند که Cyberverse می تواند با تعریف های بیشتر، توانایی های خود را افزایش دهد. به همین خاطر از توسعه دهندگان دعوت می کند تا برای ارائه کاربردهای بیشتر در این پروژه به آن ها کمک نمایند.

لیو وِی پیش بینی می کند که فناوری Cyberverse در بسکمک از اماکن عمومی مانند جاذبه های گردشگری، موزه ها، پردیس های هوشمند، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و دیگر بخش های حمل و نقل، ساختمان، فروشگاه های تجاری مورد استفاده قرار گیرد. پیش بینی می شود که تا پایان سال 2019، هوآوی پنج سایت آزمایشی را راه اندازی می کند. Cyberverse تا سه ماهه دوم سال 2020 در 100 سایت و تا پایان همان سال در 1000 سایت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

با پیشرفت Cyberverse شاهد یک تجربه تعاملی بین جهانی مجازی و جهانی فیزیکی و واقعی هستیم. این اتفاق تأثیر قابل توجهی در تعامل ما با گوشی های هوشمند خواهد داشت. هوآوی با شرکای خود همواره در تلاش است تا جهانی دیجیتالی را برای کاربران، منازل و سازمان ها فراهم و ارتباط آن ها با جهانی هوشمند را تقویت کند. به زودی خبرهای بیشتری در خصوص این حوزه جدید فناوری که هوآوی به آن پای گذشته منتشر خواهند شد.

منبع: همگردی

به "یکپارچگی جهانی مجازی و جهان واقعی با فناوری Cyberverse هوآوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکپارچگی جهانی مجازی و جهان واقعی با فناوری Cyberverse هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید