فرود مجدد فضاپیمای هایابوسا 2 بر سیارک ریوگو

به گزارش سارا نوشت، صبح امروز فضاپیما ژاپنی هایابوسا 2 (Hayabusa2) مجدداً و برای بار دوم پیروز به جمع آوری داده از سیارک ریوگو162173 (162173 Ryugu) شد.

فرود مجدد فضاپیمای هایابوسا 2 بر سیارک ریوگو

به گزارش سارا نوشت و به نقل از انگجت، در ماه آوریل فضاپیما هایابوسا 2 پیروز به لمس سیارک ریوگ و162173 و ایجاد یک دهانه مصنوعی بر روی آن شده بود. اکنون نیز پس از گذشت 3 ماه این فضاپیما توانسته برای بار دیگر سیارک مذکور را لمس نموده و برای آخرین بار نمونه هایی از آن جمع آوری کند.

بنابر گزارش سازمان فضایی ژاپن هایابوسا 2 آخرین مأموریت خود را با پیروزیت پشت سر گذاشته است.

هایابوسا 2 یک مأموریت بازگرداندن نمونهٔ سیارک ریوگو 162173 توسط آژانس فضایی ژاپن است. این مأموریت ادامهٔ برنامهٔ هایابوسا است. این فضاپیما در 27 ژوئن 2018 به ریوگو 162173 رسید. این فضاپیما سیارک را برای یک سال و نیم آنالیز خواهد نمود. در دسامبر 2019 از مدار این سیارک خارج می شود و در دسامبر 2020 با نمونه هایی که از سیارک ریوگو جمع آوری نموده است به زمین باز می شود.

سیارک ریوگو 162173 یکی از سیارک های آپولو است. این سیارک از نوع نادر طیفی Cg، یعنی داشتن کیفیت هر دو نوع سیارک نوع C و سیارک نوع G است.

این فضاپیما از ویژگی هایی نظیر موتورهایی با پیشرانه یونی، تکنولوژی راهنمایی و ناوبری پیشرفته و به روز شده، آنتن و سیستم های تنظیم حالت برخوردار است. هایابوسا 2 چندین بار علمی برای سنجش از راه دور، نمونه برداری و همچنین چهار دستگاه سطح نورد کوچک با خود دارد که از آن ها برای آنالیز سطح سیارک و کسب اطلاعات محیط زیستی و زمین شناسی نمونه های جمع آوری شده و آنالیز آن ها استفاده می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرود مجدد فضاپیمای هایابوسا 2 بر سیارک ریوگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرود مجدد فضاپیمای هایابوسا 2 بر سیارک ریوگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید