پلمپ 4 واحد اقامتی غیرمجاز در روستای گردشگری اخلمد خراسان رضوی

به گزارش سارا نوشت، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران گفت: در دومین مرحله از سامان دهی واحدهای غیرمجاز در روستای گردشگری اخلمد چهار واحد اقامتی غیرمجاز پلمپ شد.

پلمپ 4 واحد اقامتی غیرمجاز در روستای گردشگری اخلمد خراسان رضوی

به گزارش سارا نوشت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد طاهریان مقدم با اعلام این خبر اضافه نمود: با توجه به تذکر مکرر و پلمپ واحدهای اقامتی غیرمجاز روستای گردشگری اخلمد در هفته گذشته متاسفانه، افرادی مجددا مسافر پذیرش می کردند که در چند روز گذشته این واحدها توسط میراث فرهنگی و نیروی انتظامی شناسایی و پلمپ شدند.

وی ادامه داد: در راستای سامان دهی واحدهای غیرمجاز در آینده نزدیک، میراث فرهنگی نسبت به معرفی تعدادی از واحدها را که شرایط تبدیل شدن به اقامتگاه بوم گردی، مهمانپذیر و خانه مسافر داشته باشند، برای دریافت مجوز اقدام می نماید.

طاهریان مقدم یادآور شد: یکی از مهم ترین مشکلاتی که در حوزه گردشگری اخلمد با آن روبرو هستیم و در بعضی از موارد نمی توانیم به مراکز اقامتی مجوز صادر کنیم ساخت و سازهایی است که در بستر رودخانه اجرا شده است ، بعضی از این واحدها در بستر رودخانه واقع شده اند که آب منطقه ای می تواند نقش بسزایی در معین کردن حریم و بستر رودخانه را داشته باشد.

وی درباره پلمپ مرحله دوم واحد های غیر مجاز اظهار کرد: روز گذشته در فاز دوم چهار اقامتگاه غیرمجاز با 15 اتاق که به صورت غیرقانونی اقدام به پذیرش مسافر می کردند با همکاری نیروی انتظامی پلمپ شدند.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران گفت: روستای گردشگری اخلمد سالانه پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است که سامان دهی واحدهای غیرمجاز، نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز، سامان دهی پارکینگ داران و... می تواند نقش بسزایی در اشتغالزایی و جذب گردشگر داخلی و خارجی داشته باشد.

منبع: میراث آریا

به "پلمپ 4 واحد اقامتی غیرمجاز در روستای گردشگری اخلمد خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمپ 4 واحد اقامتی غیرمجاز در روستای گردشگری اخلمد خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید