نگارستان ایران در دوازدهمین نمایشگاه گردشگری حضوری متفاوت دارد

به گزارش سارا نوشت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: تمام پتانسیل های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی گلستان از غرب تا شرق استان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته معرفی و در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

نگارستان ایران در دوازدهمین نمایشگاه گردشگری حضوری متفاوت دارد

به گزارش سارا نوشت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان این که نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران فرصتی برای معرفی توانمندی های گلستان است، افزود: استان گلستان با تمام پتانسیل های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی حضور قدرتمندی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران خواهد داشت تا بتوانیم پتانسیل های بالقوه و تجربه های پیروز نگارستان ایران را به گردشگران و فعالان این حوزه عرضه کنیم.

او با اشاره به اینکه این نمایشگاه در سنوات گذشته به صورت استانی و در این دوره برای نخستین بار با حضور شهرستان های مختلف استان با ظرفیتی مضاعف و توان بیشتر برگزار می شود، افزود: میراث فرهنگی استان گلستان با همکاری و تعامل با شهرداری ها به ویژه شهرداری گرگان حضوری فعال و موثر در این نمایشگاه خواهند داشت.

کریمی اظهار کرد: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته از تاریخ 23 لغایت 26 بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای تهران برگزار می شود و برای نخستین بار گلستان به صورت متفاوت و در فضایی تا 1000 مترمربع حضور دارد و تمام ظرفیت های استان را به نمایش خواهد گذاشت.

او گفت: جلسات هماهنگی با مسئولان و فعالان صنعت گردشگری و صنایع دستی استان برای حضور هدفمند در بزرگترین رویداد بین المللی گردشگری کشور در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اجرا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان هم چنین با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری در استان گفت: در چند سال اخیر با افزایش آمار اقامت و بازدید از جاذبه های گردشگری همچنین پتانسیل فراوان در حوزه گردشگری استان فرصت های بی نظیر سرمایه گذاری در زمینه های گردشگری و صنایع دستی به وجود آمده است.

او با اشاره به فرصت های بکر برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان گلستان، ادامه داد: این نمایشگاه بهترین فرصت برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری نگارستان ایران خواهد بود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ارائه صنایع دستی به صورت ورکشاپ و معرفی مشاهیر استان در قالب تندیس، ارائه بسته های سفر و همچنین بسته های سرمایه گذاری از اهم برنامه های اجرایی استان در این نمایشگاه است.

کریمی با اشاره به اهم برنامه های استان در این نمایشگاه افزود: معرفی توانمندی ها و خدمات تأسیسات و موسسات گردشگری، اقامتگاه های بوم گردی و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان از اولویتهای محتوایی غرفه استان در نمایشگاه است و بخش خصوصی همانند گذشته با این اداره کل همسو و همراه خواهد بود.

او شرح داد: معرفی ظرفیتهای طبیعی و مذهبی، صنایع دستی، سوغات، مجتمع های تفریحی- توریستی، بسته های سرمایه گذاری، نمایش آداب و رسوم اقوام عشایر، اجرای موسیقی سنتی اقوام، معرفی آثار ثبت ملی و جهانی از دیگر محورهای غرفه های استان در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران است.

منبع: میراث آریا

به "نگارستان ایران در دوازدهمین نمایشگاه گردشگری حضوری متفاوت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگارستان ایران در دوازدهمین نمایشگاه گردشگری حضوری متفاوت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید