خبرنگاران وعده فعال سازی مسکن مهر تلاش همچنان روی زمین

به گزارش سارا نوشت، کرمانشاه- خبرنگاران- با وجود گذشت بیش از چهار ماه از وعده حمایت مالی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از مسکن مهر نیمه کاره تلاش، این قول هنوز عملی نشده است.

خبرنگاران وعده فعال سازی مسکن مهر تلاش همچنان روی زمین

به گزارش خبرنگار سارا نوشت، در جلسه سال گذشته شورای مسکن استان کرمانشاه، مسعود شریفی مدیرکل راه و شهرسازی استان قول حمایت مالی از مجتمع مسکن مهر تلاش را داد اما این وعده هرگز به مرحله اجرا نرسید.

به همین دلیل بود که در جلسه شورای مسکن استان در 9 خرداد 98، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه خطاب به شریفی گفت: بحث پیگیری و رفع مشکل مسکن مهر تلاش حدود چهار ماه پیش مطرح شد و قرار بود راه و شهرسازی برای آن تأمین اعتبار کند اما شما هیچ کاری نکرده اید و انگار زمان متوقف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هم در پاسخ گفت: ما 2 میلیارد تومان از سازمان ملی زمین و مسکن قرض گرفته ایم که در صورت تأمین ضمانت نامه از سوی تعاونی تلاش، می توانیم این اعتبار را در اختیار آنها قرار دهیم.

در پایان این نشست مقرر شد که 2 میلیارد تومان اعتباری که در حساب اداره کل راه و شهرسازی در اختیار تعاونی تلاش قرار بگیرد و محوطه سازی این مجتمع پیگیری شود.

در همین نشست بود که استاندار کرمانشاه تاکید کرد: متقاضیان مسکن مهر از ضعیف ترین قشرهای جامعه هستند و اکنون با یک خانه نیمه کاره روبرو شده اند که پولی هم برای تکمیل آن ندارند زیرا بیشتر درآمدشان صرف تأمین خورد و خوراک می شود.

هوشنگ بازوند با بیان اینکه نمی توانیم به مردم بگوییم دوباره پول بدهید، اضافه کرد: متقاضیان مسکن مهر آورده اولیه خود را با فروش طلا یا قرض تهیه کرده اند بنابراین همه دستگاه ها موظف به تلاش برای تکمیل واحدهای نیمه کاره هستند.

هنوز هیچ خبری از کمک مالی نشده است

مدیرعامل تعاونی مسکن مهر تلاش روز سه شنبه 20 خرداد در این باره به خبرنگار سارا نوشت گفت: با وجود قول دوباره ای که در جلسه 9 خرداد به ما داده شد، هنوز هیچ خبری از کمک مالی اداره کل راه و شهرسازی نشده است.

اردشیر هوکَری اضافه کرد: تصمیماتی که در جلسه شورای مسکن برای تکمیل مسکن مهر گرفته می شود، در عمل لنگ می زند.

آنچنان که هوکری گفت، برای تکمیل 402 واحد نیمه کاره مجتمع تلاش به حدود 6 میلیارد تومان و برای محوطه سازی و فضای سبز آن به 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

او در عین حال گفت: گویا قرار است شهرداری در ازای هزینه های خود برای محوطه سازی و خدمات عمرانی در مجتمع تلاش، از سازمان ملی زمین و مسکن، زمین بگیرد که مشخص نیست این موضوع چه زمانی عملیاتی می شود.

مجتمع مسکن مهر هزار و 784 واحدی تلاش در شهرک دانش شهر کرمانشاه قرار گرفته است که تاکنون از 845 واحد آن بهره برداری شده؛ 285 واحد نیز تا آذر امسال تحویل متقاضیان می شود، ساخت 402 واحد متوقف شده و بقیه واحدها هم در ازای طلب پیمانکار در حال واگذاری است.

حدود 12 هزار واحدی که توسط تعاونی های مسکن مهر کرمانشاه در حال ساخت هستند، با مسائل متعددی روبرو شده اند از جمله: گرانی مصالح و کمبود منابع مالی، مسائل بیمه نیروهای کار، صادر نشدن سند مالکیت، کمبود امنیت، تکمیل نشدن زیرساخت های عمومی و خدماتی، نبود فضای سبز و اماکن درمانی و نقص حمل و نقل عمومی.

اجرای طرح مسکن مهر در استان کرمانشاه از سال 86 آغاز شده و احداث 46 هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته که بیشتر آنها تحویل متقاضیان شده است.

استان کرمانشاه 2 میلیون جمعیت ساکن در 34 شهر و 2 هزار و 622 روستا دارد.

7444/8066

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وعده فعال سازی مسکن مهر تلاش همچنان روی زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وعده فعال سازی مسکن مهر تلاش همچنان روی زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید