جاسمی: نشست شورای حکام درباره ایران به درخواست آمریکا خنده دار است

به گزارش سارا نوشت، یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به درخواست آمریکا را مضحک و خنده دار دانست و گفت: با توجه به خروج آمریکا از برجام برگزاری این نشست آن هم به درخواست آمریکا هیچ وجاهتی ندارد.

جاسمی: نشست شورای حکام درباره ایران به درخواست آمریکا خنده دار است

قاسم جاسمی در گفت وگو با سارا نوشت، با اشاره به نشست هفته جاری شورای حکام به درخواست آمریکا برای آنالیز فعالیت های هسته ای ایران گفت: این نشست مضحک و خنده دار است چون آمریکا از برجام خارج شده و دیگر وجاهتی برای آنالیز برنامه های هسته ای در برجام ندارد.

وی با اشاره به اجرای تعهدات ایران در برجام، اظهار کرد: آمریکا با سوء استفاده از قدرت و مجامع بین المللی برگزاری این نشست را درخواست نموده است که قابل قبول نیست و مطمئنا کشورها هم از این خواسته تمکین نمی نمایند. ایران هم با توجه به سرانجام مهلت 60 روزه به اروپا جهت خود در غنی سازی اورانیوم را ادامه خواهد داد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر این که درخواست برای برگزاری نشست شورای حکام از سوی آمریکا در موضوع ایران هیچ وجاهتی ندارد، گفت: آمریکا با این کار تنها حیثیت خود و حامیانش را در مجامع بین المللی را از دست می دهد.

جاسمی درباره رویکرد اروپا در نشست شورای حکام نیز توضیح داد: اروپایی ها اراده ای از خود نشان نداده و تنها گوش به فرمان آمریکا هستند؛ دیگر ضروری است اروپایی ها تن به خواسته های نامشروع آمریکا نداده و جرات، جربزه و اراده سیاسی خود را به جهان نشان دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جاسمی: نشست شورای حکام درباره ایران به درخواست آمریکا خنده دار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسمی: نشست شورای حکام درباره ایران به درخواست آمریکا خنده دار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید