واکنش سازمان ملل به خبر آزادی 2 کشتی توقیف شده کره شمالی

به گزارش سارا نوشت، ایرنا نوشت: سازمان ملل متحد آزادی 2 کشتی کره شمالی را که به ظن نقض تحریم های این سازمان و انتقال فرآورده های نفتی پالایش شده به این پیونگ یانگ، توسط سئول توقیف شده بود را تایید کرد.

واکنش سازمان ملل به خبر آزادی 2 کشتی توقیف شده کره شمالی

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه کره جنوبی روز 14 فروردین گفت مقامات این کشور به دلیل نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی، مانع ترک این چهار کشتی از بنادر داخلی این کشور شده اند.

حال به گفته مقامات کره جنوبی، آنالیز های سئول در خصوص این کشتی ها نشان داد که این کشتی ها به صورت تعمدی تحریم های سازمان ملل را نقض نکردند.

یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه کره جنوبی به رویترز گفت: شواهدی از انتقال کشتی به کشتی فرآورده های نفتی پالایش شده وجود دارد، اما به این نتیجه رسیدیم که این امر تعمدی صورت نگرفته است.

به گفته این مقامات، کشتی هایی که در بنادر کره جنوبی توقیف شده اند از روز سه شنبه مجاز به ترک این محل هستند؛ شرکت های حمل و نقل قول داده اند که دستگاه های ردیابی را تمام مدت بر روی کشتی ها حفظ نمایند و در صورت لزوم سوابق را ارائه دهند.

اما دو کشتی از این چهار کشتی به دلیل نقض تعمدی تحریم های سازمان ملل، همچنان در بازداشت خواهند ماند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد سال 2017 با صدور قطعنامه ای علیه کره شمالی انتقال هرگونه سوخت به این کشور را ممنوع نموده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش سازمان ملل به خبر آزادی 2 کشتی توقیف شده کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان ملل به خبر آزادی 2 کشتی توقیف شده کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید