سندرم پای بی قرار احتمال خودکشی را افزایش می دهد

به گزارش سارا نوشت، نتایج یک آنالیز نشان می دهد مبتلایان به سندرم پای بی قرار بیشتر در معرض خودکشی و خودزنی هستند.

سندرم پای بی قرار احتمال خودکشی را افزایش می دهد

به گزارش سارا نوشت، محققان با بیان اینکه مبتلایان به سندرم پای بی قرار سه برابر بیشتر محتمل است به خودکشی و خودزنی اقدام نمایند تاکید کردند نباید فراموش کنیم که بین سلامت جسم و روان ارتباط تنگاتنگی وجود دارد.

در این آنالیز محققان آمریکایی به ارزیابی اطلاعات بیش از 24 هزار مبتلا به سندرم پای بی قرار و 145 هزار نفر دیگر پرداختند. هیچ یک از این افراد تجربه اقدام به خودکشی یا خودزنی نداشتند.

یافته ها نشان داد در مدت زمان انجام این مطالعه احتمال خودکشی یا خودزنی در مبتلایان به این سندرم در مقایسه با افراد دیگر نزدیک به سه برابر بیشتر بوده است. هرچند، در این مطالعه رابطه علت معلولی تایید نشده است.

یکی از محققان این مطالعه گفت: با در نظر دریافت فاکتورهای دیگری از قبیل افسردگی، اختلالات خواب و بیماری های شایع مزمن، سندرم پای بی قرار همچنان عامل مستقلی در اقدام به خودکشی و خودزنی است. همچنین، علت دقیق این ارتباط تعیین نیست اما نتایج بدست آمده به شکل گیری تحقیقات بیشتر در فهم بهتر این مکانیزم یاری می نماید.

به گزارش هلث دی نیوز، بر اثر این سندرم بیمار در پاها احساس ناراحتی دارد و موجب می گردد همیشه مجبور به حرکت دادن آن ها باشد که این وضعیت در طول شب هم ادامه دارد و بر کیفیت خواب اثر می گذارد. همچنین علت بروز این سندرم تعیین نیست اما مطالعاتی که در گذشته انجام گرفته حاکی از ارتباط بین این بیماری و کمبود آهن همچنین پایین بودن سطح دوپامین در مغز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سندرم پای بی قرار احتمال خودکشی را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرم پای بی قرار احتمال خودکشی را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید