برنده جایزه پولیتزر در تالار سایه

به گزارش سارا نوشت، با پایان یافتن اجرا های سوگ جامه در تالار سایه و خاک و تاج و دست های آلوده در تالار قشقایی سه اثر تازه راهی تالار های مجموعه تئاتر شهر شدند.

برنده جایزه پولیتزر در تالار سایه

به گزارش گروه فرهنگی سارا نوشت به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، با پایان یافتن اجرا های سوگ جامه به کارگردانی میثم عباسی در تالار سایه، خاک و تاج به کارگردانی زهرا صبری و دست های آلوده به کارگردانی مسعود موسوی در تالار قشقایی سه اثر تازه راهی سالن های قشقایی و سایه مجموعه تئاترشهر شدند.

سقوط در کوه مورگان عنوان نمایشی به نویسندگی آرتور میلر درام نویس برجسته قرن بیستم و کارگردانی منیژه محامدی است که از روز چهارم دی ماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز می کند. این اثر یکی از نمایشنامه های متاخر میلر است که در سال 1991 نوشته شده و تصویرگر بحران های یک خانواده آمریکایی است. در این اجرا که تا هفتم بهمن ماه ساعت 19:30 با مدت زمان 90 دقیقه و قیمت 35 هزار تومان روی صحنه است، محمد نادری، آیلار نوشهری، مهوش افشارپناه، نسترن پیکانو، فرناز رهنما، محمد اسکندری، نسترن باقرزاده به عنوان بازیگر حضور دارند.

کَر نمایش جدید دیگر تئاتر شهر است که از روز هشتم دی ماه به نویسندگی و کارگردانی فریدون ولایی در تالار سایه اجرای خود را آغاز می کند. در این اثر نمایشی که از تاریخ یاد شده تا هفتم بهمن ماه ساعت 17:30 با مدت زمان 75 دقیقه و قیمت بلیت 35 هزار تومان روی صحنه می رود رضا جهانی، عادل عزیز نژاد، مریم برومند، صفورا خوش طینت، الهه نادری ایفای نقش می کنند.

نمایش جنایات قلب به نویسندگی بث هنلی و کارگردانی دلارا نوشین نیز به عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر از روز هشتم دی ماه تا هفتم بهمن ماه ساعت 19:30 با مدت زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 35 هزار تومان در تالار سایه روی صحنه می رود.

جنایت های قلب معروف ترین اثر بث هنلی است. هنلی این نمایشنامه را در سال 1978 میلادی با نام انگلیسی Crimes of the Hearts منتشر کرده و در همان سال برای این اثر کمدی-تراژدی به جایزه پولیتزر در بخش نمایشنامه دست یافته است. وی در جنایت های دل، داستان سه خواهر با نام های بیب، مگ و لنی را روایت می کند که اکنون بعد از این که لنی همسر خود را به ضرب گلوله کشته است، در خانه قدیمی پدربزرگ خود دور هم جمع می شوند. هریک از این سه خواهر زندگی از هم گسیخته ای دارند و ناچارند با پی آمد اشتباهات شان و به تعبیر نویسنده جنایت های قلب ِ. خود روبرو شوند

هنلی برای فیلمی که از این اثر در سال 1986 ساخته شد، نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی هم بوده است. به این ها باید جوایز بهترین نمایشنامه آمریکایی از حلقه منتقدان نیویورک در سال 1981، جایزه Theatre World Award در سال 1982، نامزدی دریافت جایزه تونی در سه رشته مختلف (برای اجرای صحنه ای این نمایش) و نامزدی دریافت Drama Desk Award را هم اضافه کرد. همچنین منتقدان ادبی هم اکثرا به این اثر نظر مثبت داشته اند که این حجم از اعتبار برای نمایشنامه ای 100 صفحه ای قابل اعتناست.

آزاده اسماعیل خانی، تینا بخشی، علیرضا مویدی، سارا توکلی، پگاه ارضی و تورج ثمینی پور بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در کارگاه نمایش نیز نمایش فردای شب به عنوان اولین پروژه رویداد های اجرایی - پژوهشی کارگاه نمایش که از روز بیست و چهارم آذر ماه روی صحنه رفته، تا روز ششم دی ماه به اجرای خود ادامه می دهد. در این نمایش مژده دایی، مونا سهراب حقیقت، فرنوش نیک اندیش به عنوان بازیگر حضور دارند.

تالار اصلی مجموعه همچنان میزبان اجرای فرانکنشتاین به نویسندگی وکارگردانی ایمان افشاریان و بازی پژمان جمشیدی، بانیپال شومون، آناهیتا افشار، محمد پویا، سوده شرحی، سیاوش میری، حامدابریشمی، امید رضایی، فرید کیامرثی، محمد حقیقی پور، مهدی روحانی، مجتبی نصرت، سعید زینلی، حسین آیرمی، مبین تقوی، توحید لواسانی، امین رجایی و پویا نجفی ساعت 20 با مدت زمان 90 دقیقه و قیمت بلیت 60 تا 90 هزار تومان تا هفتم بهمن روی صحنه می رود.

همچنین نمایش چُنور به نویسندگی و کارگردانی قطب الدین صادقی و بازی فرشید گویلی نیز ساعت 20 با مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 40 هزار تومان در تالار چهارسو تا هفتم بهمن ماه میزبان علاقه مندان تئاتر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برنده جایزه پولیتزر در تالار سایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنده جایزه پولیتزر در تالار سایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید