اساس نامه فدراسیون فوتبال وجاهت قانونی ندارد

به گزارش سارا نوشت، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد که گزارش پرونده فساد در فوتبال 1730 صفحه است و از بازیکنان تا مسوولان فدراسیون، مربیان تا داوران و دلالان فوتبال در این پرونده سهم دارند.

اساس نامه فدراسیون فوتبال وجاهت قانونی ندارد

اساس نامه فدراسیون فوتبال وجاهت قانونی ندارد

امیر علی آزاد ، سال هاست که فوتبال کشور درگیر حدس ها و اتهامات بسیاری در زمینه های مختلف فساد است. اتهاماتی که پای چهره های ورزشی و غیرورزشی بسیاری را به میان ماجرا کشیده است اما در نهایت هیچ اتهامی به طور جدی نه ثابت شده و نه رد!

در این میان البته بودند مسوولانی که کوشش زیادی انجام دادند تا از فساد حاکم بر فوتبال پرده بردارند. حتی مستنداتی هم در این راستا جمع آوری کردند اما در نهایت راه به جایی نبردند. درخواست ها برای تشکیل کمیته اخلاق، ریشه یابی فساد و برخورد با این پدیده در نهایت به کوشش هایی انجامید که بعضی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و رأس آن کمیسیون اصل 90، به ماجرا ورود کردند و با تشکیل کمیته ای به آنالیز مواردی پرداختند که از آن به عنوان فساد در فوتبال یاد می شد.

بعد از ماه ها پیگیری و آنالیز حالا گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از فوتبال نهایی شده است و تنها یک گام تا قرائت آن در صحن علنی مجلس باقی مانده است. گزارش 1730 صفحه ای کمیسیون اصل 90 نشان می دهد که در ماجرای فساد تنها به قشر خاصی در فوتبال محدود نمی گردد. از بازیکنان تا مسوولان فدراسیون، مربیان تا داوران و دلالان فوتبال همه در این پرونده قطور سهمی دارند. داود محمدی، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره همه این موارد توضیحاتی ارائه نموده است.

تحقیق و تفحص از چهره های ورزشی

کمیته ویژه کمیسیون اصل 90 در پرونده فساد فوتبال تشکیل شده و نتایج مختلفی را به دنبال داشته است. محمدی با اشاره به این نتایج می گوید: ما حصل کار این کمیته که از سال 92 فعالیت خود را شروع نموده است برای قرائت به صحن علنی ارسال خواهد شد. داود محمدی تأکید دارد که برای تدوین این پرونده با چهره های ورزشی کشور گفت و گو شده است. او در این رابطه توضیح می دهد: بعضی بازیکنان فوتبال با کمیته ویژه مجلس همکاری نموده اند که در جمع بندی به این نتیجه رسیده ایم که نقض مقررات در فدراسیون فوتبال محرز است.در این پرونده فساد مباحثی از قبیل دلالی در فوتبال ، بحث تخلف در قراردادها ، شکایات متعدد از فدراسیون فوتبال ، تبانی ، قراردادهای غیر واقعی و ایرادات اساس نامه فدراسیون فوتبال به آنالیز رسیده است.

اساس نامه فدراسیون فوتبال وجاهت قانونی ندارد

در تحقیقات انجام شده تعیین شد اساسنامه فعلی وجاهت قانونی ندارد. نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این نکته می گوید: گزارشات کامل در رابطه با تخلفات اساسنامه فدراسیون فوتبال به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است. این اساسنامه دارای کاستیهای زیادی است، براساس قانون اساسنامه فدراسیون فوتبال باید به تایید فیفا و دولت برسد اما اساسنامه موجود در فدراسیون فوتبال تا به امروز به تایید هیات وزیران نرسیده است. این موضوع هم با پیشنهاد و تهیه راهکارهای مختلف از سوی نمایندگان محترم مجلس و در راس آن کمیسیون اصل 90 یکی از موضوعاتی است که در دست آنالیز خواهد بود.

ورود قوه قضاییه به پرونده فساد فوتبال

پرونده فساد فوتبال بعد از جمع آوری، برای بازبینی نهایی به قوه قضاییه ارسال شده بود. محمدی نتیجه کار قوه قضاییه درباره این پرونده را این طور توضیح می دهد: این پرونده بعد از تحقیقات زیاد در کمیسیون اصل 90 به جمع بندی نهایی رسید و به قوه قضاییه ارسال شد. با دستور رئیس محترم قوه قضاییه کارگروهی تشکیل شد و با شدت و به صورت موردی به موضوعات رسیدگی شد. حال پرونده از قوه قضاییه برای ما ارسال شده است و آماده قرائت در صحن علنی مجلس است.

منبع: ایران ورزشی

به "اساس نامه فدراسیون فوتبال وجاهت قانونی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساس نامه فدراسیون فوتبال وجاهت قانونی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید