کارکنان شوش و چغازنبیل 4 ماه حقوق نگرفته اند ، بحران در دو پایگاه جهانی ایران ؛ در مدیریت منابع انسانی ناتوان هستند

به گزارش سارا نوشت، کارکنان دو پایگاه میراث جهانی شهرستان شوش 4 ماه است هیچ حقوقی دریافت نکرده اند و در شرایط بحرانی به سر می برند.

کارکنان شوش و چغازنبیل 4 ماه حقوق نگرفته اند ، بحران در دو پایگاه جهانی ایران ؛ در مدیریت منابع انسانی ناتوان هستند

سارا نوشت: علی درویشی دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش در گفت وگو با خبرنگار سارا نوشت در خصوص وضعیت کارکنان پایگاه های شوش و چغازنبیل گفت: شهرستان شوش با 2 پایگاه میراث دنیای در شمار قطب های اصلی میراث فرهنگی کشور و در دنیا نامی شناخته شده است اما متاسفانه ناتوانی در مدیریت نیروی انسانی و پرداخت حق الزحمه کارکنان یکی از مسائل اساسی مجموعه های دنیای شوش، چغازنبیل و هفت تپه است.

وی ادامه داد: کارگران پایگاه میراث دنیای چغازنبیل، هفت تپه و شوش به سبب بی توجهی مسولان در شرایط بحرانی به سر می برند و توان اداره زندگی و تامین معیشت خانواده خود را ندارند. همین مسائل اقتصادی سبب افزایش آمار اختلافات و مسائل خانوادگی و اجتماعی در بین این کارگران و ایجاد معضلات عمده ای شده است.

درویشی اظهار کرد: متاسفانه آنچه برداشت ماست عدم توجه جدی و پیگیری موثر سازمان میراث فرهنگی و مدیران پایگاه های میراث دنیای به مسائل معیشت کارگران است. کارکنان دو پایگاه میراث دنیای شهرستان شوش، یعنی چغازنبیل و شوش 4 ماه است هیچ حقوقی دریافت نکرده اند و در شرایط بحرانی به سر می برند.

دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش اظهار کرد: مسئولان مسائل اقتصادی و کمبود اعتبارات را دلیل اصلی پرداخت نشدن حقوق به کارکنان عنوان می نمایند. کارگرهای باسابقه مدعی هستند که افزایش تعهدات اقتصادی و استخدامی از دلایل اصلی کاهش اضافه کاری و عدم پرداخت حقوق و مزایای کارگری با تاخیر چندین ماهه است.

او ادامه داد: دلیل پافشاری مدیران پایگاه های دنیای بر جذب نیروی انسانی بیشتر، کمبود نیروی کارشناسی عنوان می گردد در حالی که آنالیز دوستداران میراث فرهنگی نشان می دهد که وضعیت نامطلوب بر میراث دنیای شهرستان شوش حاکم شده است که نیازمند بازنگری و اهتمام بیشتر خواهد بود.

منبع: چمدان

به "کارکنان شوش و چغازنبیل 4 ماه حقوق نگرفته اند ، بحران در دو پایگاه جهانی ایران ؛ در مدیریت منابع انسانی ناتوان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارکنان شوش و چغازنبیل 4 ماه حقوق نگرفته اند ، بحران در دو پایگاه جهانی ایران ؛ در مدیریت منابع انسانی ناتوان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید