منطقه 22 در انتظار مترو

به گزارش سارا نوشت، در طرح جامع شهر تهران برای منطقه 22 تهران، جمعیت 650 هزار نفری پیش بینی شده است اما این منطقه از نظر سرانه حمل ونقل عمومی مانند اتوبوس و تاکسی کم برخوردار و از داشتن خطوط مترو، محروم است.

منطقه 22 در انتظار مترو

علی نوذرپور شهردار منطقه 22 در این باره می گوید: سرانه حمل ونقل عمومی در منطقه 22 باتوجه به وسعت و گستردگی این منطقه بسیار محدود است و تنها یکی از ایستگاه های خط مترو تهران ـ کرج از مرز این منطقه می گذرد. همچنین اتوبوس های ناوگان اتوبوسرانی آن هم مثل سایر اتوبوس های شهر تهران فرسوده هستند. به همین دلیل در این حوزه مطالعات متعددی انجام و راستا حرکت خطوط بازنگری شد. در نهایت با تأیید معاونت حمل ونقل شهرداری تهران راستا بعضی از خطوط ناوگان اتوبوسرانی این منطقه تغییر کرد. همچنین 2 خط جدید، احداث و راستا عبوری بعضی از خطوط کوتاه شد.

او می افزاید: با این تدابیر توانستیم بخشی از مسائل و مسائل مردم را در زمینه حمل ونقل عمومی در منطقه حل کنیم. همچنین خوشبختانه موضوع استقرار خطوط ریلی در طرح تفصیلی منطقه22 مطرح شده است که در صورت تأیید نهایی طرح تفصیلی در شورای شهر و همچنین تأیید مطالعات سامانه حمل ونقل ریلی در شورای عالی ترافیک شهر تهران و شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در وزارت کشور، منطقه صاحب خطوط مترو می گردد. به گفته احمد پورسیدآقایی معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، مطالعه و طراحی 4 خط جدید مترو پایتخت در دست اقدام است و قرار شده این خطوط از منطقه22 گذر نمایند. یکی از این خطوط در منطقه22 خط شماره 10 است که حداقل 7 ایستگاه را پوشش می دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "منطقه 22 در انتظار مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه 22 در انتظار مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید