ثبت نام کارت ملی هوشمند تمدید نمی گردد

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: زمان ثبت نام کارت ملی هوشمند تمدید نمی گردد و دارندگان کارت ملی قدیمی برای انجام ثبت نام خود هرچه سریعتر اقدام نمایند.

ثبت نام کارت ملی هوشمند تمدید نمی گردد

سیف الله ابوترابی گفت: تاکنون بیش از 50 میلیون و 500 هزار نفر برای مراحل صدور کارت ملی هوشمند اقدام نموده اند.

وی اضافه کرد: برای بیش از 45 میلیون نفر کارت ملی هوشمند صادر شده و 44 میلیون و 100 هزار نفر نیز کارت خود را دریافت نموده اند.

ابوترابی گفت: هنوز متاسفانه حدود 10 میلیون نفر برای ثبت نام اقدامی ننموده و این درحالی است که باید هرچه سریعتر برای ثبت نام مراجعه نمایند، چون زمان ثبت نام دیگر تمدید نمی شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای فروردین کارت های قدیمی که تاریخ اعتبار آن به قبل از 29 اسفند 97 برمی شود، فاقد اعتبار است.

وی اضافه کرد: زمان برای ثبت نام هنوز باقی مانده و تا هفته دیگر چنانچه متقاضیان برای ثبت نام اقدام نمایند برگه احراز هویت به آن ها برای انجام امور بانکی و اداری داده می شود و نیازی به داشتن کارت ملی هوشمند نیست فقط کافی است که ثبت نام را انجام دهند.

ابوترابی گفت: اعتبار کارت ملی قدیمی تا انتها سال بود، اما به دلیل مراجعه مردم زمان آن تمدید شد.

وی ادامه داد: برابر مصوبه هیأت دولت کارت های ماقبل سال 97 از اعتبار ساقط هستند به همین دلیل ظرف دو، سه روز آینده از نظر حقوقی وضعیت را آنالیز خواهیم کرد تا برای افرادی که مراجعه نکردند سازوکاری فراهم شود تا بتوانیم برایشان اوراقی صادر کنیم تا در حین ثبت نام آن ها در اختیارشان قرار گیرد.

رئیس سازمان ثبت احوال زمان صدور کارت هوشمند ملی را فعلاً نامشخص بیان کرد و گفت: صدور کارت هوشمند با تأخیر انجام می شود و آن هم به دلیل مشکلاتی است که در تأمین بدنه کارت همچنان وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ثبت نام کارت ملی هوشمند تمدید نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام کارت ملی هوشمند تمدید نمی گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید